Zadzwoń do nas

60 - 434 Poznań

ul. Bartoszycka 17

przedstawicielstwo

Lehmann&Voss

Firma

Firma Lehmann&Voss&Co. jest przedsiębiorstwem branży chemicznej, które od ponad 100 lat oferuje chemiczne i mineralne produkty dla odbiorców przemysłowych. Przedsiębiorstwo założone w 1894 jako dom handlowy rozwinęło się do sprawnie funkcjonującej, zorientowanej na techniczne aplikacje organizacji z własną produkcją i długoletnim doświadczeniem we współpracy z zagranicznymi dostawcami. Jej spółki-córki funkcjonują dziś w wielu krajach Europy, USA i Chinach. W Polsce Lehmann&Voss&Co. współpracuje z firmą Jarmex w zakresie sprzedaży środków spieniających do PVC jak i innych typów tworzyw sztucznych.

Oferta

Chemiczne środki spieniające są reaktywnymi dodatkami, które uwalniają gazy podczas przetwórstwa tworzyw termoplastycznych. Dzięki temu umożliwiają produkcję spienionych tworzyw sztucznych do różnorodnego zastosowania. Poprzez termicznie aktywowaną reakcję rozpadu podczas procesu przetwórstwa masterbatch’u uwalniane zostają gazy, dzięki czemu wytworzone zostaje stabilne, zdefiniowane tworzywo spienione.

 

Lehmann&Voss

Luvobatch

Pod nazwą LUVOBATCH firma Lehmann&Voss&Co. dostarcza środki spieniające w różnych formach:

  • proszek – zaleta: niskie dozowanie, wady: bezpieczeństwo i wygoda użytkowania
  • masterbatch (normalny i mikrogranulat) – zalety: bezpyłowy, bezpieczny w dozowaniu, dobrze dyspergujący

Środki spieniające stosowane są przede wszystkim w celu redukcji gęstości, co przy produkcie końcowym prowadzi do redukcji wagi i obniżenia kosztów. W niektórych przypadkach dodatkowe, względnie lepsze właściwości produktu są kolejną zaletą stosowania chemicznych środków spieniających.

  • endotermiczne produkty LUVOBATCH – środki spieniające do kontrolowanych reakcji
  • egzotermiczne produkty LUVOBATCH –środki spieniające do wysokiego ciśnienia
  • kombinacje i nukleinowe środki spieniające do delikatnych struktur

Więcej na stronie producenta

Nasi PARTNERZY

surowce

mieszalnia